Basınçlı Kaplar

Basınçlı Kaplar

Basınçlı kaplar, gazları veya sıvıları ortam basıncından farklı bir basınçta tutmak için tasarlanmış bir kaptır. Basınç altında çalışmaları nedeniyle tehlike oluşturabileceklerinden, bu kapların tasarımı ve imalatı uluslararası ve yerel yönetmeliklerle düzenlenir.

Amanos Construction, petrokimya, enerji, gıda ve benzeri endüstrilerde kullanılan, değişik basınç aralıklarında ASME/ANSI veya EN/DIN standartlarına uygun basınçlı kapların mekanik tasarım, malzeme temini, imalat ve test işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Basınçlı kaplar: proses şartlarına bağlı olarak değişik kalınlık ve ebatlarda olmak üzere paslanmaz çelik, karbon çelik ve alaşımlı çelik malzemelerden üretilmektedir.

Bu kapların tasarım, imalat ve testleri aşağıdaki standartlar doğrultusunda yapılmaktadır

  • ASME Sec VIII Div.1
  • AD 2000
  • EN 13445

Gerekli görüldüğünde, kaldırma mapaları veya taşıma eyerlerinin analizinden yorulma analizi ile termal / basınç döngüsü analizine kadar geniş bir kapsam için FEA analizi de gerçekleştirilmektedir.
Ayrıca gerekirse kauçuk astar, iç boya/kaplama, iç aksamlar, merdiven ve platformların tedarik ve montajını da sağlamaktayız.

İmal edilen basınçlı kaplar, proje gereksinimlerine ve sevkiyat yöntemine uygun olarak kurulum yerine ulaşana kadar korunma sağlanması amacıyla nakliye koşullarına göre paketlenerek sevk edilir.